ZŁOTA LISTA KSIĄŻEK DLA DZIECI

Kwarantanna już wszystkim  dała się we znaki, Aby uprzyjemnić ten trudny czas i spędzić go z jak największą korzyścią dla siebie i rodziny, chciałabym zaproponować Złotą Listę Książek tworzoną przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dobra literatura dla dzieci powinna wspierać zdrowy rozwój dziecka we wszystkich wymiarach: emocjonalnym, poznawczym, społecznym, kulturalnym i moralnym. Dlatego Fundacja stworzyła i nieustannie rozszerza Złotą Listę książek rekomendowanych do czytania dzieciom, w podziale na kategorie wiekowe.

Książki na Listę wybierane są ze szczególną starannością, według ściśle określonych kryteriów, które z jednej strony służą podnoszeniu ogólnego poziomu kultury i wiedzy, a z drugiej – ochronie i wspieraniu zdrowia emocjonalnego dziecka.

Obecnie Złota Lista liczy ponad 350 tytułów – zarówno uznanych klasyków literatury polskiej i światowej, jak i nowości wydawniczych z ostatnich lat.

Złota Lista Książek Polecanych Do Czytania Dzieciom Marzec 2020