Akademia Szachowa Marka Niedźwieckiego

Szachy to bardzo popularna strategiczna gra planszowa rozgrywana przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy, za pomocą zestawu pionów i figur. Gra w tę grę przynosi same korzyści – uczy logicznego myślenia, poprawia zdolności intelektualne, zwiększa Iq, poprawia umiejętności arytmetyczne, wyostrza zdolności językowe, kształci umiejętność krytycznego myślenia, wspomaga rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych, ma walory terapeutyczne.

Chcielibyśmy zachęcić do zainteresowania się tą wspaniałą grą.

Na portalu  www.lichess.org  funkcjonuje klub szachowy pod nazwą „Akademia Szachowa Marka Niedźwieckiego”. Akademia Szachowa Marka Niedźwieckiego jest kolejnym projektem Uczniowskiego Klubu Szachowego „Roszada”. Projekt powstał kilka lat wstecz. Pod tą nazwą funkcjonuje rubryka w dwutygodniku „Twój Radom”. Do klubu na www.lichess.org może należeć każda osoba grająca w szachy, jak i pragnąca nauczyć się tej wspaniałej gry. Uczestnictwo w Akademii jest bezpłatne. Celem założenia Klubu na portalu www.lichess.org  jest  organizowanie turniejów szachowych w internecie. Pierwszy turniej odbędzie się w dniu 12.06.br., w którym  mogą uczestniczyć tylko  członkowie  Akademii Szachowej Marka Niedźwieckiego.

Link do klubu https://lichess.org/team/akademia-szachowa-marka-niedzwieckiego

Do klubu mogą należeć wszyscy – dzieci i dorośli.

Zapraszamy do odwiedzenia strony – być może to Ty będziesz kolejnym mistrzem szachowym!

Obraz Adriano Gadini z Pixabay

fotografia: www.pixabay.com