Dzień Głośnego Czytania

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.

W naszej szkole klasy młodsze obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania na początku października. Ten dzień był znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.  Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Starsi koledzy – uczniowie klas 3 i 6 zorganizowali akcję głośnego czytania dla klas 1-2. Uczniowie mieli okazję wysłuchać różnych opowieści oraz porozmawiać na temat wysłuchanych historyjek. Przyjemnie spędziliśmy razem ten wspólnie zaczytany czas.

Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok.