DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas I-III. Książka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce, uwierzyła w siebie. Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti, poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Uczniowie oglądali filmik poświęcony bohaterce książki i wypisywali na kropkach swoje ukryte talenty. W tym w dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć siebie.