Konkurs na okładkę ulubionej książki.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci to święto obchodzone 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła konkurs dla najmłodszych na najładniejszą okładkę swojej ulubionej książki. Jego celem było zachęcenie rówieśników do przeczytania ciekawej opowieści. Uczniowie klas I i II stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne, kolorowe okładki ukochanych książeczek. Jedna z nich, wykonana przez Macieja Nowaka z kl. 2a, jest przestrzenna i świeci! Ta praca zdobyła 1 nagrodę. A oto pozostałe wyniki konkursu:

1 miejsce – Maciej Nowak kl. 2a

2 miejsce – Marcel Szczepanowski kl. 2a

3 miejsce – Lena Stefaniuk kl. 2a

Wyróżniono również prace Lilii Kłos kl. 1b, Weroniki Kaźmierczak kl. 1b, Oliwiera Syty kl. 1a oraz Niny Tuźnik kl. 1a.

Nagrodzone i wyróżnione okładki zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece szkolnej.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy.