MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA

Mamy kota na punkcie mleka

Koordynator Aneta Szkoła

Koordynator Paulina Kupiec

Celem programu było zwiększenie wiedzy dzieci na temat odżywczych walorów mleka oraz jego przetworów. Misja akcji w naturalny sposób łączy się z potrzebą kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych i promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci. W programie udział wzięły wszystkie klasy 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 27 w Radomiu.

Uczniowie poprzez zabawę zdobywali wiedzę w zakresie zdrowego żywienia oraz dowiedzieli się, jak kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Przekonali się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Dodatkowo zdobyli wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia. Dzieci wiedzą, że mleko to cenne źródło wapnia, białka oraz witaminy D , a także to, że zapewnia ono prawidłowy rozwój kości i zębów. Warto zatem zadbać, aby mleko i jego przetwory znalazły się w codziennym jadłospisie całej rodziny i były wykorzystywane do przyrządzania smacznych posiłków oraz przekąsek.