Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie organizowane jest co roku przez Prezydenta RP. Do 6. edycji w głosowaniu został wybrany dramat Stanisława Wyspiańskiego “Wesele”, który zwyciężył podczas internetowego głosowania. Dzieło konkurowało z “Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, “Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i “Beniowskim” Juliusza Słowackiego. “Wesele” Wyspiańskiego zostało dotychczas przetłumaczone na ponad 10 języków, w języku polskim ukazało się ponad 120 jego wydań.

Wzorem lat poprzednich  włączamy się w ogólnopolską akcję i zapraszamy wszystkich miłośników literatury do naszej szkoły w sobotę 2 września w godzinach 10.00 – 12.00 do wspólnego czytania.

Aneta Maciejewska – Pawłowska

Drodzy uczniowie, w związku z tym prosimy o przygotowanie fragmentów dzieła do przeczytania (można je również pobrać z oficjalnej strony prezydenta RP www.prezydent.pl), o wykonanie plakatów (dowolną techniką) lub prezentacji multimedialnych na temat autora bądź utworu.
Plakaty i prezentacje można dostarczać do szkoły jutro w godz. 10 do 15. O godz. 15 wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w świetlicy szkolnej. Możecie też przyprowadzić swoje rodziny, sąsiadów, absolwentów tj. wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do akcji.

Wszyscy uczniowie, którzy zaangażują się w Narodowe Czytanie, otrzymają uwagi pozytywne i oceny celujące z języka polskiego.

Nauczyciele języka polskiego