OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA – CAŁA SZKOŁA CZYTA

Tradycją naszej szkoły jest akcja „Cała szkoła czyta”, w ramach której starsi uczniowie czytają młodszym kolegom ciekawe książki i opowieści. Wszyscy wiedzą, że czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię i przynosi jeszcze wiele innych korzyści, ale przypominania o nich nigdy nie za dużo.

Tym razem okazją do celebrowania akcji „Cała szkoła czyta” był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który obchodzimy 29 września. To ważne święto czytelnictwa zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku i od tamtej pory jest nieprzerwanie obchodzone przez miłośników książek.

W tym dniu uczniowie klasy 7a odwiedzili wszystkie klasy młodsze. Klasom 1, 2 i 3 przeczytali bajki o ich ulubionych bohaterach, a kolegom z klasy 4a fragment powieści Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków”. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali lektorów, a na koniec otrzymali ciekawe łamigłówki związane z wysłuchaną opowieścią.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki i zaproszenia ich do fascynującego świata książek.