Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania “Cała szkoła czyta”.

29 września został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.  Jest to święto, którego głównymi adresatami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody tak ważnego święta. W ramach cyklicznej, szkolnej akcji „Cała szkoła czyta” uczniowie III klasy gimnazjum czytali swoim młodszym kolegom z klas pierwszych oraz przedszkola.  Dzieci
z zaciekawieniem wysłuchały baśni o brzydkim kaczątku i chętnie dzieliły się wrażeniami z lektury. Na zakończenie pięknie pokolorowały ilustracje brzydkiego kaczątka, które dostały od gimnazjalistów.

Współpraca pomiędzy gimnazjalistami i ich młodszymi kolegami przynosi same korzyści i wiele zadowolenia obydwóm stronom, dlatego też na pewno nie jest to ostatnie spotkanie w ramach akcji „Cała szkoła czyta”.