Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

25 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 1a i 1b złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać
i szanować, a obowiązki czytelnika traktować z całą powagą. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, starsi koledzy z gimnazjum, przebrani w bajkowe stroje, zaprezentowali krótką część artystyczną, podczas której przekazali podstawowe zasady korzystania
z biblioteki oraz obchodzenia się z książkami. Pod wodzą Pinokia i Koszałka Opałka pierwszoklasiści śpiewająco zdali egzamin i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Następnie królowa Książka i król Czytelnik uroczyście pasowali uczniów na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz książki. Wszyscy chętnie wypożyczyli swoje pierwsze książki w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że ten zapał będzie trwał wiecznie i pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi w bibliotece.