PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

15 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W tym doniosłym dniu pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 27 w Radomiu przez swoich kolegów z klasy II, V, gimnazjalistów oraz nauczycieli. Na widowni zasiedli również licznie przybyli rodzice i bliscy bohaterów dnia.

Uczniowie klas I wraz z nauczycielami przygotowali krótki pokaz artystyczny, który rozpoczął się odtańczeniem poloneza. Następnie Pani Dyrektor, wielkim ołówkiem, oficjalnie pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Nawiązano także do obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poprzez odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego. Po kolejnych, uroczych popisach najmłodszych nastąpiły życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, które złożyła Pani Dyrektor, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów w nauce oraz beztroskich lat szkolnych.