Program Tygodnia Patriotyzmu „DLA BIAŁO – CZERWONEJ”

Działania realizowane w ramach Tygodnia Patriotyzmu w dniach 5 – 9 listopada 2018 roku: –  „Patriotyczne Czytanie” – legendy i początki państwowości polskiej dla młodszych, fragmenty literatury polskiej dla klasy V i gimnazjalistów. – „Świetlicowe bajanie” – zapoznanie z historią polskiej bajki animowanej – Quizy, krzyżówki, wykreślanki, kolorowanki tematycznie związane z czytanymi fragmentami literatury oraz bajek polskich. –  konkurs wiedzy historycznej „Radom u progu niepodległości”. – „Wspomnienia ze 123 lat niewoli” – konkurs literacki na kartkę z pamiętnika. – rozstrzygnięcie konkursu „Urodzinowa kartka dla BIAŁO – CZERWONEJ”. – przygotowanie listu i przedmiotów dla przyszłych pokoleń do KAPSUŁY CZASU. W PIĄTEK 9.11.2018 r. serdecznie zapraszamy Rodziców, Społeczność Lokalną do wspólnego świętowania i udziału w obchodach 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI z PSP 27 10.30 Marsz  dla Biało – Czerwonej 10.50 Uroczyste zamknięcie KAPSUŁY CZASU 11.00 Apel poległych, zapalenie zniczy przy Dąbku Pamięci 11.11 Odśpiewanie Hymnu 11.30 Akademia i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na sali gimnastycznej 12.30 Biało  – Czerwone Balowanie dla dzieci z grup przedszkolnych i nauczania początkowego Tego dnia uczniów obowiązuje strój galowy z biało – czerwonymi kotylionami. Zachęcamy uczestników marszu do przyniesienia flag, kotylionów i innych biało – czerwonych gadżetów celem uświetnienia marszu.