ŚWIĘTUJEMY 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Rok 2018 to czas refleksji związany z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Społeczność naszej szkoły systematycznie podejmuje różne działania zmierzające do uświadomienia czym dla nas jest wolność, patriotyzm, umiłowanie Ojczyzny.
Świętowanie w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy 3 X rajdem „BIAŁO – CZERWONE WĘDROWANIE”.
Dnia 22 X w 120 rocznicę urodzin Kazimierza Kaszewskiego złożyliśmy kwiaty
i zapaliliśmy znicze przy Dębie Pamięci znajdującym się na terenie naszej szkoły. Młodsi koledzy zostali zapoznani   biografią bohatera, który zginął w 1940 roku w Charkowie.

W dniu 31 października odwiedziliśmy cmentarz przy ulicy Limanowskiego, aby zadbać o grób bohatera powstania styczniowego Henryka Kozierowskiego, którym opiekujemy się od lat. Złożyliśmy wiązankę i zapaliliśmy znicze.

TYDZIEŃ PATRIOTYZMU, który odbędzie się w dniach 5 – 9 listopada 2018 roku będzie bezpośrednim przygotowaniem radosnego świętowania jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości.