Działania edukacyjne i podnoszenie świadomości społecznej są bardzo ważną częścią działalności Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) kładzie szczególny nacisk na ochronę prywatności i danych osobowych dzieci we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wsparciem dla tego zadania jest z powodzeniem realizowany na terenie całego kraju Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Organizator Programu  – Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Więcej informacji pod adresem:

www.uodo.gov.pl/tdts

UODO Podręcznik

Ulotka Informacyjna O Programie Edukacyjnym „Twoje Dane – Twoja Sprawa”

TDTS Nowy Logotyp Info

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W PROGRAMIE

INFO O PROGRAMIE DLA SZKÓŁ

Harmonogram działań PSP 27  w roku szkolnym 2020 – 2021:

1. październik 2020 – „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?” – zajęcia dla klas I, II i III, IV i VII
    w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa;
  2. styczeń 2021 – konkurs z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych
  3. luty 2021 – apel szkolny „Bądź bezpieczny w sieci”;
  4.  2021 – wystawa ścienna nt. bezpiecznego korzystania z Internetu i ochrony danych osobowych;
  5. maj 2021 – lekcje nt. bezpieczeństwa w Internecie i ochrony danych osobowych.

Realizacja projektu “Twoje dane – Twoja sprawa”

Wykaz Lekcji O Bezpieczeństwie W Internecie

WARTO WIEDZIEĆ