TYDZIEŃ PATRIOTYZMU DLA BIAŁO – CZERWONEJ

Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat, co roku, obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Nasza szkoła bardzo uroczyście świętuje tę doniosłą datę. Tradycją już jest Tydzień Patriotyzmu, podczas którego odbywa się wiele ciekawych wydarzeń upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę.

8 listopada 2019 roku zainaugurowaliśmy uroczystości marszem dla Biało – Czerwonej. W uroczystym pochodzie nasza społeczność szkolna przeszła ulicami osiedla, powiewając flagami narodowymi i innymi biało – czerwonymi atrybutami, trąbiąc piszczałkami, trąbkami i czym tylko się dało, aby zwrócić uwagę mieszkańców na ten radosny dzień.

Następnie zebraliśmy się na placu szkolnym pod Dębem Pamięci, który jest ważnym elementem naszej tradycji. Rośnie na szkolnym placu od 2010 roku i był już świadkiem niejednej takiej uroczystości. Pani dyrektor Anna Kaim przywitała zgromadzonych, odczytała apel poległych i zapaliliśmy znicze.

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę, poszliśmy na salę gimnastyczną, aby dokładnie o godzinie 11.11, wraz z całą Polską, odśpiewać hymn narodowy.

12 listopada odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez klasy II i VI. Starsi uczniowie przypomnieli krótko historię Polski, a ich młodsi koledzy przedstawili radosny program artystyczny, który uświadomił wszystkim, że Dzień Niepodległości to bardzo radosne święto.

Przez cały tydzień, w odświętnie przystrojonej szkole, odbywało się „Patriotyczne czytanie”. W ramach szkolnej akcji „Cała szkoła czyta” szóstoklasiści czytali dzieciom z klas I, II i III patriotyczne opowieści oraz rozdawali tematyczne kolorowanki.

Tak uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Cieszmy się wolnością!