Warsztaty Bożonarodzeniowe

14 grudnia 2018 roku szkolny z inicjatywy Pani Dyrektor Anety Maciejewskiej – Pawłowskiej odbyły się w naszej szkole warsztaty bożonarodzeniowe. Uczniowie klas 3 gimnazjum pomogli w przygotowaniu miejsca, rozłożyli choinkę i naszykowali warsztat pracy, wykonali półfabrykaty, ale przede wszystkim wspierali dzieci z klas 1 i 2 w realizacji zadań.

Korytarz wypełnił gwarny tłum, który od razu rozpoczął pracę, wykorzystując papierowe paski, elementy kreatywne, kleje, dziurkacze, brokaty. Pracę rozpoczęliśmy od przygotowania klasowych łańcuchów. Powstały niezwykle kolorowe i, dzięki współpracy wszystkich uczniów, wyjątkowo długie łańcuchy, Następnie każda klasa wykonała różne ozdoby – 2a piękne renifery i śnieżne krajobrazy z wachlarzy, 1b – bałwanki, 1a – aniołki i mikołaje. To był fantastyczny czas, który spędziliśmy na wesołych rozmowach, dzieleniu się doświadczeniem. W warsztatach uczestniczyli również dumni rodzice, gotowi wspierać swoje dzieci. Pracę umilały dźwięki znanych kolęd.
Wszystko było dopięte na ostatni guzik dzięki byłej przewodniczącej naszej Rady Rodziców – Pani Agnieszce Matysiak, która zgodziła się pomóc w organizacji warsztatów i zaszczyciła nas swoją obecnością. Materiały na dekoracje kupiliśmy z funduszy Rady Rodziców, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Teraz korytarz nabrał prawdziwie świątecznego wyglądu.

Na następne takie warsztaty zapraszamy na Wielkanoc.