Wycieczka do Manufaktury Słodyczy

Dnia 27 września uczniowie klasy IIA wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy “Słodka Robótka” w Radomiu.  Wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę. Dzieci miały możliwość zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których samodzielnie wykonały lizaki.

Na zakończenie warsztatów, każdy otrzymał swoje dzieła – piękne, zakręcone lizaki oraz paczuszkę kolorowych cukierków w prezencie. Było miło i słodko! To była najsłodsza i kolorowa lekcja.