Wyróżnienie w konkursie “Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

W miesiącu wrześniu i październiku uczniowie klasy 2a brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym “Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Pierwsza część konkursu polegała na zbieraniu naklejek do albumu Gangu Słodziaków za codzienną, przeczytaną pozycję książkową ( codziennie 10-15min).
Druga indywidualna część polegała na stworzeniu przez każdego ucznia komiksu z dalszymi przygodami Gangu Słodziaków.
Uczniowie klasy 2a otrzymali wyróżnienie w konkursie i w nagrodę każdy uczeń otrzymał poduszki – Rysia – bohatera z Gangu Słodziaków.
Pomysłodawcą i fundatorem nagród w konkursie “Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” była sieć sklepów Biedronka.