233 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było nie tylko okazją do uczczenia ważnego momentu w historii Polski, ale także doskonałą okazją do edukacji i budowania więzi społecznych.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Balicka, podkreślając znaczenie 3 Maja jako symbolu suwerenności narodowej i walki o prawa obywatelskie.

Następnie uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny, który składał się z patriotycznych pieśni, wierszy oraz scenek teatralnych, przedstawiających najważniejsze momenty związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Był to zarówno czas refleksji nad przeszłością, jak i okazja do wyrażenia dumy z naszej historii i tradycji.

Akademia z okazji uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji była nie tylko ważnym wydarzeniem historycznym, ale również doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej i kształtowania świadomości patriotycznej wśród uczniów.