Teatrzyk kamishibai w PSP 27

25 września 2019 roku na zaproszenie biblioteki szkolnej po raz drugi gościliśmy panią Agnieszkę Krzyczkowską z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, która przyjechała do nas z niezwykłym przedstawieniem. Był to japoński teatrzyk kamishibai. Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania, która ma wielowiekową tradycję. Podstawowym jej elementem jest drewniana skrzynka butai, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami. Każda karta to kolejny fragment opowieści. Osoba prowadząca przekłada kolejne ilustracje kontynuując jednocześnie narrację.

W tym ciekawym wydarzeniu wzięły udział klasy 1a i 1b, które nie miały okazji oglądać i słuchać opowieści w poprzednim roku. Prowadząca zachęcała dzieci do czynnego uczestnictwa w inscenizacji. Wszyscy chętnie włączali się do rozmowy i wykonywali proste polecenia, a następnie chętnie dzielili się wrażeniami.

Na wszystkich teatr kamishibai wywarł duże wrażenie i mamy nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie z tą formą sztuki.