80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Zaczęło się w porannej mgle pierwszego ranka wrześniowego” – tym hasłem zaczęliśmy w klasie 3a zajęcia edukacyjne poświęcone 80-ej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Od kilku dni zagłębiamy się w historię września 1939 r. Poza informacjami, wierszami, mogliśmy posłuchać pięknych, patriotycznych pieśni „ Wojenko, wojenko”, „ Rozkwitają pąki białych róż”. Omówiliśmy lekturę Joanny Papuzińskiej pt: „Asiunia”, która opowiada losy pisarki, kiedy była małą dziewczynką na własnej skórze doświadczyła, co oznacza żyć w czasach trwającej wojny. Jeden z uczniów przyniósł eksponaty zachowane jeszcze z czasów II Wojny Światowej – hełm, żołnierską sprzączkę od paska, resztki amunicji. Dla wszystkich uczniów było to niesamowite przeżycie zobaczyć i dotknąć rzeczy, które przetrwały wojnę. Zajęcia z tematyki wybuchu II Wojny Światowej na długo pozostaną nam w pamięci.