WITAJCIE W NASZEJ BAJCE – PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W środę 27 stycznia 2022 roku najmłodsi uczniowie  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować. Od tego momentu uczniowie klasy 1a i 1b stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, koleżanki i koledzy z koła teatralnego „Calineczka” pod opieką p. Mileny Tęczy – Bilskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”, które wprowadziło nas w zaczarowany świat baśni. Aktorzy przepytali małych widzów ze znajomości literatury dziecięcej. Pierwszoklasiści egzamin zdali śpiewająco i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Nadszedł czas na uroczyste ślubowanie pod przewodnictwem Pani Książki.

Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Pani Dyrektor Małgorzata Balicka przypomniała, jak ważna w rozwoju każdego człowieka jest literatura i życzyła młodym czytelnikom wytrwałości i radości w jej odkrywaniu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku od Dobrej Wiedźmy.

Po części artystycznej uczniowie poszli do biblioteki, gdzie zapoznali się z regulaminem w niej obowiązującym i zasadami wypożyczania książek. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę szkolną i osobiście poznawał zaczarowany świat bajek.