MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Od 1967 roku, 2 kwietnia – w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej (ICBD), aby wzbudzić miłość do czytania i zwrócić uwagę na książki dla dzieci.
 Co roku podczas Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci inny kraj promuje literaturę dla młodych. Nad tegorocznym świętem czuwa kanadyjska sekcja IBBY (International Board on Books for Young People).

Dobra literatura dla dzieci powinna wspierać zdrowy rozwój dziecka we wszystkich wymiarach: emocjonalnym, poznawczym, społecznym, kulturalnym i moralnym. Dlatego Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” stworzyła i nieustannie rozszerza Złotą Listę książek rekomendowanych do czytania dzieciom, w podziale na kategorie wiekowe.

Książki na Listę wybierane są ze szczególną starannością, według ściśle określonych kryteriów, które z jednej strony służą podnoszeniu ogólnego poziomu kultury i wiedzy, a z drugiej – ochronie i wspieraniu zdrowia emocjonalnego dziecka.

Obecnie Złota Lista liczy ponad 350 tytułów – zarówno uznanych klasyków literatury polskiej i światowej, jak i nowości wydawniczych z ostatnich lat.

Złota Lista Książek Polecanych Do Czytania Dzieciom

Fot.: Pixabay