DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym w 192 krajach. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Uczniowie PSP 27 wiedzą to doskonale, dlatego też w tym roku, nawiązując do obowiązującego hasła, postanowiliśmy upiększyć nasze otoczenie. Wszystkie klasy zakupiły kwiaty i krzewy, które wspólnie posadziliśmy wokół szkoły. Uczniowie przygotowali również plakaty i hasła promujące ekologiczny i zrównoważony styl życia.