FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W Dzień Dziecka – 1 czerwca 2022 roku, odbył się w naszej szkole festyn rodzinny dla uczniów i całej społeczności lokalnej pod hasłem “Dzieci Dzieciom Solidarni”, podczas którego wspieraliśmy rówieśników z Ukrainy. Goście nas nie zawiedli i licznie przybyli na plac Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 27, gdzie mogli wybierać wśród mnóstwa atrakcji.

Festyn otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Balicka wraz z Panią Prezydent Katarzyną Kalinowską, które życzyły wszystkim przybyłym wspaniałej zabawy. A było w czym wybierać: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, wędka szczęścia, nadruki na torbach, foto budka. Nie zawiedli również nasi partnerzy, można było odwiedzić stanowisko fryzjerskie TEB Hubal, stanowisko ortopedyczne ORT MED, stanowisko wojskowe ZDZ, pierwszą pomoc, stanowisko Klubu Osiedlowego Kwadrat, poskakać na dmuchanych zjeżdżalniach. Na festynie nie mogło zabraknąć smakołyków. Do dyspozycji gości była kawiarenka, gdzie można było spróbować przepysznych ciast, przygotowanych przez niezawodnych rodziców, napić się kawy lub zimnych napojów. Po takiej mocy wrażeń, nie brakowało również chętnych na pożywną, gęstą grochówkę i kiełbaskę z grilla. Powodzeniem cieszył się niezawodny popcorn i wata cukrowa, niezbędna w celebrowaniu Dnia Dziecka.

Jednak oprócz strawy dla ciała, ważna jest też strawa dla ducha. Atmosferę na festynach tworzą artyści. Imprezę zainaugurował pokaz Kompanii Reprezentacyjnej Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu, pod opieką Pana Pawła Raczyńskiego. Następnie przez cały czas towarzyszyły nam występy naszych zdolnych uczniów i zaproszonych gości. Były pokazy tańca szkolnych grup tanecznych, występy wokalne poszczególnych klas, grupy Zespołu Szkół Elektronicznych, a w ramach niespodzianki zaśpiewali nauczyciele – Pani Małgosia Pogodzińska i Pan Krzysztof Mergalski. Swoją obecnością zaszczycił nas nawet popularny akordeonista Pan Piotr Zarzyka, którego występ wzbudził niekłamany aplauz. Porwaliśmy też do tańca publiczność, zapraszając do wspólnej zabawy w rytmach belgijki. Wszyscy chętni mogli sprawdzić się także podczas turnieju sportowego. Na terenie boiska Orlik odbywały się mecze piłki nożnej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Moment kulminacyjny nastąpił podczas losowania głównych nagród „Wędki szczęścia”, ponieważ każdy kupon uprawniający do zakupu przekąski, brał udział w losowaniu. Szczęśliwcy, którzy posiadali zwycięskie kupony wygrali dobrej klasy słuchawki oraz smartwatcha. Gratulujemy!

Po uśmiechniętych twarzach dzieci i ich opiekunów widzieliśmy, że festyn spełnił oczekiwania i przyniósł wiele radości odwiedzającym. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy ludzi dobrej woli. W tak dużym przedsięwzięciu wsparło nas wiele firm i instytucji: Enea, Park Rozrywki Hula Park, Sklep Medyczny Ort Med, Pizzeria Level up, Park trampolin Jump Word, Fundacja Montiana Polonia, Biuro ochrony danych osobowych Bartłomiej Kida, masarnia Janhas, Banasik, masarnia Elmas, Piekarnia Wacyn, Hurtownia Aga, Macoszka, Multikino, Radomiak, Żyła wędliny, Restauracja Teatralna, Świniarscy, Trend Glass, Atos, Zbyszko.

To dzięki nim mogliśmy podarować trochę beztroski i radości dzieciom. Dziękujemy za wszystko.