JASEŁKA I WSPÓLNA WIGILIA

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole, odbyło się spotkanie wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.  W refleksyjny i świąteczny nastrój wprowadziły nas Jasełka, które przygotowała kasa 3a i 6a, przy pomocy uczniów z klasy 2a i 2b.  Przedstawienie ubarwione zostało licznymi, bardzo dobrze wykonanymi kolędami i pastorałkami oraz występem tanecznym uczennic z 2a. Dzięki nim mogliśmy przypomnieć sobie historię narodzin Jezusa i poddać się  magicznemu nastrojowi świąt. Uroczystość naszą zaszczycił swą obecnością ksiądz Karol Warchoł, błogosławiąc nas jednocześnie i inicjując wspólną modlitwę. Przedstawiciele Samorządów Klasowych złożyli piękne życzenia. Po tym wzruszającym przedstawieniu, przyszedł czas na tradycyjne połamanie się opłatkiem.

Następnie wszyscy obecni spotkali się przy wspólnym, pięknie udekorowanym, bożonarodzeniowym stole. Nie zabrakło na nim tradycyjnych, wigilijnych potraw, słodkości i owoców. Wykorzystaliśmy ten czas na zacieśnienie relacji i kultywowanie polskiej tradycji.