MegaMisja

Jesteśmy jedną z 200 szkół w Polsce, które w ramach zajęć świetlicowych realizują program FUNDACJI ORANGE MegaMisja.

Program podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowe oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Honorowym ambasadorem programu jest Grzegorz Kasdepke – autor bestsellerowych książek dla dzieci.

Uczniowie klasy 2a pod opieką pani Anny Kaim rozwijają kompetencje w następujących obszarach:

• Korzystanie z informacji
  • Dziecko w środowisku medialnym
  • Język mediów
  • Prawo
  • Kreatywne korzystanie z mediów
  • Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach
  • Etyka i wartości w komunikacji i mediach
  • Ekonomiczne aspekty działania mediów
  • Kompetencje cyfrowe