Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Nasza szkoła prawie od początku bierze udział w tym znamienitym przedsięwzięciu. Tegoroczna edycja akcji jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też Prezydent zaprosił do czytania dwóch pozycji. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, a ponadto Para Prezydencka zachęca do czytania przez cały rok 44 tekstów Antologii Niepodległości, specjalnie wybranych na ten cel.

7 września bieżącego roku w świetlicy szkolnej odbyło się nasze szkolne Narodowe Czytanie. Uczniowie  wzięli czynny udział w projekcie, przygotowując informacje  o autorze i jego dziełach w formie multimedialnej i czytając fragmenty „Przedwiośnia” swoim kolegom i nauczycielom zgromadzonym na sali. Dalszy ciąg akcji nastąpił już w salach lekcyjnych, gdzie cała społeczność szkolna miała okazję zapoznać się z wybitnym dziełem Stefana Żeromskiego.