NIE MARNUJMY CHWIL

Nie powinno się marnować dobrego pożywienia, a jednak ponad 1/3 żywności wyprodukowanej do spożycia przez ludzi marnuje się z powodu jej niewłaściwego przechowywania.

Nie marnujmy chwil to darmowy projekt skierowany do szkół podstawowych promowany przez firmę Whirlpool Corporation w celu uwrażliwienia dzieci i ich rodzin na nadawanie odpowiedniej wagi codziennym chwilom związanym z pożywieniem, jego świadomym wyborem, przechowywaniem i spożywaniem.

W tym trudnym dla nas wszystkich momencie,nabiera większego znaczenia tytuł projektu – Nie marnujmy chwil.
Jest to inicjatywa firmy Whirpool, mająca na celu uczulenie dzieci na wartość żywności, od jej zakupu, poprzez przechowywanie, aż do spożycia.
Temat żywności dotyczy codziennego życia nas wszystkich, zwłaszcza teraz, gdy zmuszeni jesteśmy większość czasu spędzać w domu.
Jak wiele chwil nie do zmarnowania, jak wiele okazji dla dzieci do opowiedzenia o ich życiu rodzinnym i zajęciach organizowanych im przez rodziców, może właśnie w kuchni. Dlatego też firma Whirpool ogłosiła konkurs dla uczniów Talent Kitchen:
“Konkurs, skierowany do szkół podstawowych, zachęca do opowiedzenia  w oryginalny i kreatywny sposób „chwil, które są ważne” spędzonych w kuchni. Wyślijcie nam Wasze pomysły na zrównoważone spożycie żywności opowiadając o wadze codziennych chwil spędzonych z jedzeniem, do wyboru i konsumpcji ze świadomością społeczną i środowiskową”.
Więcej informacji  o zasadach konkursu znajduje się  tu: Talent Kitchen
Być może to właśnie dzięki pomysłom i propozycjom prace, które uczniowie wykonają przy pomocy rodziców staną się ciekawym świadectwem do podzielenia się z innymi,w momencie gdy szkoły zostaną otwarte. Będą też gotowe do przedstawienia ich w konkursie Talent Kitchen.
Zapraszamy na stronę internetową www.niemarnujmychwil.com– uczniowie znajdą tam wiele interesujących artykułów w sekcji Nasze rady.

Ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych został przesunięty na 16 listopada.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!