Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – “Cała szkoła czyta”.

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. PSP nr 27, w ramach cyklicznej szkolnej akcji bibliotecznej “Cała szkoła czyta”, również rokrocznie włącza się w tę ważną inicjatywę. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, dlatego też tak ważne jest, aby jak najczęściej miały z nim kontakt.

Jako że 29 września w tym roku wypadał w niedzielę, obchody przenieśliśmy na piątek – 27 września. W tym dniu uczniowie klasy 6a odwiedzili wszystkie klasy młodsze oraz oddziały przedszkolne. Przedszkolakom odczytali bajki o żółwiu Franklinie, a młodszym kolegom ze szkoły opowieści o psach pracujących, które bardzo spodobały się słuchającym. Na koniec wszyscy otrzymali ilustracje z książek do pokolorowania.

Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która ma ogromny wpływa na nasze życie, dlatego tak ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie jej. Taka forma zajęć bardzo spodobała się wszystkim jej uczestnikom, więc na pewno nie będzie to ostatnie spotkanie w ramach akcji “Cała szkoła czyta”.