Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – Cała Szkoła Czyta

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania . My również nie zapomnieliśmy o tym ważnym święcie, które jest okazją do przypomnienia, że czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, dlatego powinny mieć z nim kontakt jak najczęściej.

Tradycją naszej szkoły jest akcja biblioteczna „Cała szkoła czyta”, w ramach której starsi uczniowie czytają młodszym koleżankom i kolegom ciekawe książki i opowieści. Z okazji Dnia Głośnego Czytania, członkowie klubu bibliotecznego „Zaczytani” zawitali na zajęcia do klas 1 , 2 oraz 3 i zaprezentowali im wybrane przez siebie bajki. Przygotowali również własnoręcznie łamigłówki i kolorowanki, związane z bohaterami książek.

Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która ma ogromny wpływa na nasze życie, dlatego tak ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie jej. Taka forma zajęć bardzo spodobała się wszystkim jej uczestnikom, więc na pewno nie będzie to ostatnie spotkanie w ramach akcji “Cała szkoła czyta”. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki i zaproszenia ich do fascynującego świata książek.