PASOWANIE NA CZYTELNIKA

13 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w niezwykłych zajęciach w bibliotece szkolnej. Podczas warsztatów, na których mieli do wykonania skomplikowane zadania, dowiedzieli się wiele ciekawostek związanych z książkami i biblioteką. Po trudach nauki,  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować, a obowiązki czytelnika traktować z całą powagą. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, starsi koledzy z klasy VI, przebrani w bajkowe stroje, zaprezentowali krótką część artystyczną, podczas której przekazali podstawowe zasady korzystania z biblioteki oraz obchodzenia się z książkami. Pod wodzą Koszałka Opałka pierwszoklasiści śpiewająco zdali egzamin i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Następnie królowa Książka i król Czytelnik uroczyście pasowali uczniów na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały dyplomy oraz książki. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi w bibliotece.