ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Pasowanie na ucznia to dla pierwszoklasistów  jeden z najważniejszych momentów związanych z  edukacją. 13 października 2020 roku i dla naszych wychowanków nadszedł ten wielki dzień.

Pierwszaki, pięknie wystrojone, w okolicznościowych biretach, zebrały się na sali gimnastycznej, która została odpowiednio udekorowana na tę okazję. Uroczystość rozpoczęły starsze koleżanki z kl. 3a, które przedstawiły ciekawy układ taneczny. Następnie bohaterowie spotkania przejęli pałeczkę i zaprezentowali program artystyczny, który pomogły im przygotować wychowawczynie – Pani Anna Mamerska i Monika Weremiuk. Po tych emocjach, przyszedł czas na główny punkt programu, czyli pasowanie. Pani Dyrektor, wielkim ołówkiem, mianowała każde dziecko na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 27. Na koniec wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, upamiętniające tę chwilę.

Niestety, z powodu pandemii Covid i reżimowi epidemiologicznemu, w tym wielkim dniu nie mogli towarzyszyć pierwszoklasistom rodzice, starsi koledzy i koleżanki oraz inni nauczyciele. Mimo to, uroczystość na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.