Spotkanie w Warszawie w ramach programu TWOJE DANE TWOJA SPRAWA

Od wielu już lat realizujemy program GIODO, a obecnie Urzędu Ochrony Danych Osobowych TWOJE DANE TWOJA SPRAWA. Koordynatorem programu jest Anna Kaim. W tym roku głównym wykonawcą zadań byli uczniowie klasy Va. W ramach programu przystąpiliśmy do Gry Sprawnościowej, którą ukończyliśmy jako jedna z 29 szkół z całej Polski. Uczniowie wykonując zadania mogli zdobywać sprawności:

• STRAŻNIK PRAWA – uczniowie, którzy respektują przepisy prawa dotyczące ochrony danych osobowych i uświadamiają innych o konieczności ich stosowania.
  • WYDAWCA – PUBLIKATOR – uczniowie, którzy przygotowali różne materiały tekstowo- graficzno- multimedialne na temat ochrony danych, opiekują się tablicami informacyjnymi, stroną szkolną WWW.
  • FOTOREPORTER – ZDOBYWCA – uczniowie wykonujący dokumentację fotograficzną, prowadzący wywiady, ankiety, inne.
  • KRONIKARZ – WYDAWCA – uczniowie biorący udział w powstaniu kroniki – albumu działań grupy.
  • RZECZNIK – ZNAWCA – uczniowie, którzy są medialni i potrafią zaprezentować działania grupy.
  • ORGANIZATOR ZWIADOWCA – uczniowie uczestniczący w sferze organizacyjnej imprez szkolnych i pozaszkolnych związanych z ochroną danych osobowych.
  • SPECJALISTA – ZNAWCA – uczniowie kreatywni, którzy potrafią zaproponować rozwiązanie problemu.

Uczeń, który osiągnął najwyższy wynik w tym roku zdobył tytuł “Młodego Inspektora Ochrony Danych”, a szkoła zaszczytny tytuł “Znawcy RODO”.

11 czerwca 2019 r. w Warszawie, w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste podsumowanie programu. Wzięli w nim udział pani Anna Kaim i Cezary Kornacki, który odebrał z rąk Zastępcy Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych pana Mirosława Sanka medal “Znawca RODO” i pamiątkowy dyplom. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych relacji z realizacji programu z różnych szkół. Następnie zebrani mogli zwiedzić Ministerstwo słuchając ciekawych informacji przekazanych przez warszawskiego przewodnika.

Na zakończenie zwiedziliśmy Mauzoleum Walki i Męczeństwa, ponieważ w obecnym budynku Ministerstwa w czasie II wojny światowej mieściło się GESTAPO. Każdemu odwiedzającemu stolicę polecamy to wyjątkowe miejsce.

Cezary Kornacki uczeń kl. Va

Anna Kaim – koordynator programu TDTS