ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to jeden z najważniejszych dni w życiu narodu polskiego. Tego dnia obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie i społeczność Szkoły Podstawowej Nr 27 im. Szarych Szeregów w Radomiu zawsze bardzo uroczyście celebruje tę radosną chwilę.

Na akademię przygotowaną przez naszych uczniów i zaprzyjaźnione szkoły zostali zaproszeni znamienici goście. Swoją obecnością zaszczyciła nas Mazowiecka Kurator Oświaty – Pani Aurelia Michałowska, która z dumą podkreśliła, że zawsze chętnie odwiedza naszą szkołę, ponieważ jest jej absolwentką. Wśród zaproszonych pojawili się również przedstawiciele władz wojskowych i dyrektorzy lokalnych placówek oświatowych i kulturalnych. Pani Dyrektor Małgorzata Balicka bardzo serdecznie przywitała wszystkich przybyłych, przybliżyła specyfikę święta i zaprosiła na występ artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież pod kierunkiem nauczycieli.

10 listopada 2022 roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 większość polskich szkół odśpiewała hymn narodowy.

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Echo Dnia:

Materiał Echa Dnia