SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI

Już od wielu lat tradycją naszej szkoły jest Dzień Integracji, podczas którego wszyscy uczniowie biorą udział w zaplanowanych na ten dzień wydarzeniach. W tym roku, 3 października, pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej.

W skansenie czekało nas wiele atrakcji. Zwiedzaliśmy stare zagrody wiejskie, o których bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik. W niektórych z nich znajdowały się nawet żywe zwierzęta: kozy, kury, gęsi i króliki. Następnie, głodni i zmęczeni po intensywnym spacerze, poszliśmy do specjalnego miejsca piknikowego, gdzie już paliło się wielkie ognisko. Posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami, ogrzaliśmy przy ogniu i mieliśmy czas, aby się lepiej poznać i porozmawiać. Po odpoczynku chętnie udaliśmy się na plac zabaw. Wszyscy z radością wpadliśmy w wir zabawy. Na koniec rozegraliśmy zawody sportowe, podczas których rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny i innych śmiesznych konkurencjach. Było przy tym wiele śmiechu i radości, a w nagrodę wszyscy dostali słodką przekąskę. Wycieczkę zakończyliśmy zbiorowymi tańcami przy ognisku. Żal nam było wracać do szkoły, ale pocieszaliśmy się, że jeszcze nie raz będziemy się tak dobrze bawić, a już następnego dnia spotkamy się z nowymi kolegami i przyjaciółmi w szkole.