SZLACHETNA PACZKA

Akcja trwa  do 13 grudnia 2020 roku.

Nr konta do przelewu: 42 12403259 1111 0000 30024313

(z dopiskiem SZLACHETNA PACZKA)

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Darczyńcy PSP nr 27

Nasza Szkoła ma długą tradycję pomagania potrzebującym.

Od wielu lat, wcześniej jako Publiczne Gimnazjum nr 6 i obecnie jako Szkoła Podstawowa, włączamy się w pomaganie innym, najbardziej potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, Rodziców i Uczniów, Dyrekcji, Nauczycieli, Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Klubu Wolontariatu możemy pomagać mądrze i skutecznie.

Rok temu w ramach Szlachetnej Paczki, pomogliśmy rodzinie, która otrzymała od nas piec do ogrzewania domu i wiele produktów pierwszej potrzeby.

We wcześniejszych edycjach również rodziny uczniów naszej szkoły otrzymały pomoc.

W ciągu roku staramy się wspierać niepełnosprawnych Absolwentów, Kombatantów, Seniorów
i angażować się w wiele akcji, np. we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności i Radomskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt .

Szanowni Państwo, ufamy, że wspólnymi siłami uda nam się pomóc wybranej Rodzinie.

Komu pomagamy:

Pani Anna (23 l.) i pan Paweł (28 l.) wychowują dwójkę dzieci, 3- letnią Zofię i 1,5 roczną Ewę. Kobieta nie pracuje, zajmuje się domem. Pan Paweł stracił pracę przez pandemię i obecnie podejmuje się wszystkich możliwych prac dorywczych. Pani Anna stara się dorobić, czesząc klientki i robiąc manicure. Rodzina wynajmuje domek, w którym jest ogrzewanie węglowe, na ścianach wilgoć, a od podłogi ciągnie zimno. W chłodniejsze dni, trudno jest utrzymać w budynku minimalną temperaturę. Rodzina stara się jak może, hodują parę kur i kaczek, zagospodarowali niewielkie podwórko.

Najważniejsze potrzeby rodziny:

1. Opał – 1 tona węgla
  2. Pampersy (rozmiar 4)
  3. OdkurzaczPozostałe potrzeby:
  • żywność trwała: kawa, herbata, ryż, makaron, olej. cukier, konserwy mięsne, puszki warzywne
  • środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, pieluchy z Lidla rozmiar 4
  • odzież: Anna: kurtka (zimowa) rozmiar: XXL/50, Anna: spodnie (przejściowe) rozmiar: XXL, ubrania nie muszą być nowe, ale jeżeli używane to zadbane;
  • obuwie: Anna: Kozaki/buty zimowe (Rozmiar: 41, Uwagi: 40/41 botki ciemne), Paweł: Adidasy (rozmiar: 44)

Szczególne upominki: Anna: zestaw do robienia hybryd, Paweł: telefon komórkowy, Zofia: zabawka z serii Pony, Ewa: samochodzik

Jak działamy:

Prosimy o przynoszenie wszystkich potrzebnych rzeczy do sekretariatu lub pozostawienie ich
w holu szkoły w specjalnie przygotowanym kartonie.

Datki pieniężne będą zbierane do puszki w świetlicy szkolnej oraz poprzez wpłaty na konto Rady Rodziców PSP nr 27.

Nr konta do przelewu: 42 12403259 1111 0000 30024313 z dopiskiem SZLACHETNA PACZKA

Dziękujemy za okazaną pomoc i każdy nawet najdrobniejszy gest serca

Za uzbierane pieniądze zakupimy opał i szczególne upominki.

Rodzina jest zgłaszana do programu poprzez liderów lokalnej społeczności, nie może sama prosić o pomoc. Rekrutacja i potrzebny rodziny są ustalane podczas wywiadu i po weryfikacji profil rodziny umieszczany jest na portalu www.szlachetnapaczka.pl

Link rodziny: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/50426/969?context=family_choosen

Koordynatorzy:

Karol Pająk – 792933833