Działania edukacyjne i podnoszenie świadomości społecznej są bardzo ważną częścią działalności Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) kładzie szczególny nacisk na ochronę prywatności i danych osobowych dzieci we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wsparciem dla tego zadania jest z powodzeniem realizowany na terenie całego kraju Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Organizator Programu  – Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Więcej informacji pod adresem:

www.uodo.gov.pl/tdts

UODO Podręcznik

Ulotka Informacyjna O Programie Edukacyjnym „Twoje Dane – Twoja Sprawa”

TDTS Nowy Logotyp Info

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W PROGRAMIE

INFO O PROGRAMIE DLA SZKÓŁ

Harmonogram działań PSP 27  w roku szkolnym 2020 – 2021:

1. październik 2020 – „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?” – zajęcia dla klas I, II i III, IV i VII
    w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa;
  2. styczeń 2021 – szkolne obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych
  3. luty 2021 – „Bądź bezpieczny w sieci”;
  4.  2021 – wystawa ścienna nt. bezpiecznego korzystania z Internetu i ochrony danych osobowych;
  5. maj 2021 – lekcje nt. bezpieczeństwa w Internecie i ochrony danych osobowych.

Realizacja projektu “Twoje dane – Twoja sprawa”

Wykaz Lekcji O Bezpieczeństwie W Internecie

WARTO WIEDZIEĆ:

Porada Snapchat

Porada Instagram

Przewodnik Prywatność

Porada Świadomi Rodzice To Bezpieczne Dzieci

Porada Ustawienia Prywatności Cz.I

Porada Nt. Ustawień Prywatności FB

10 Zasad Ochrony Prywatności Przy Instalowaniu Aplikacji

Porada Wyciek Danych

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie dla dzieci i młodzieży
„Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych” ogłoszonym przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Regulamin Konkursu Dla Uczniów 2021