Wizyta klasy 2a w szkolnej bibliotece

We wtorek 19 lutego klasa 2a odwiedziła szkolną bibliotekę, miejsce, gdzie “mieszka książka”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pozycjom książkowym znajdującym się na półkach. Pani Wioletta Styczyńska – nasza pani bibliotekarka, zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki. Uczniowie oglądali katalogi, zapoznali się z księgą inwentarzową i sposobem układania księgozbioru. Była też wycieczka pośród półek z książkami. Na koniec dzieci z chęcią wypożyczały książeczki z gatunku literatury dziecięcej. To była bardzo ciekawa lekcja biblioteczna!

Anna Mamerska