V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 27 w Radomiu to szkoła, w której nie brakuje miłośników książek. Lecz w tym przypadku od nadmiaru głowa nie boli, dlatego też angażujemy się w każdą ciekawą akcję promującą czytelnictwo. Tym razem wzięliśmy udział w V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, organizowanym przez wydawnictwo Akapit Press, które od lat wydaje słynną serię.

Nasi lektorzy przygotowali najciekawsze fragmenty swoich ulubionych książek Małgorzaty Musierowicz. Zaprezentowali je swoim koleżankom i kolegom 19 marca 2021 roku. Na szkolnym holu został zorganizowany kącik czytelniczy, gdzie uczniowie podzielili się własną interpretacją wybranych historii. Publiczność słuchała oczarowana, raz po raz wybuchając śmiechem. Jeżycjada zyskała nowych miłośników.

Z powodu pandemii i zalecenia nauki hybrydowej, nie wszystkie klasy były na miejscu, dlatego też niektórzy odczytali przygotowane fragmenty w zaciszu swojego domu. Nagrane filmy przysłali do szkoły, by mogły być zaprezentowane na stronie internetowej PSP 27. W ten sposób każdy ma okazję wysłuchać ich w dogodnym dla siebie czasie.

Jesteśmy przekonani, że Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz już na stałe zagości w kanonie lektur naszych czytelników.