PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Książki są jak magiczne klucze, które otwierają przed nami niezliczone bramy do fantastycznych światów, pełnych przygód, tajemnic i ciekawostek. Czytanie rozwija nie tylko wyobraźnię, ale również poszerza horyzonty, ucząc nowych słów, zwrotów i wartości. Każda strona przeczytanej książki to krok do przodu, który wzbogaca i kształtuje.

14 marca 2024 roku do grona czytelników biblioteki szkolnej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować, a obowiązki czytelnika traktować z całą powagą.

Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, starsi koledzy z koła teatralnego pod opieką Pani Mileny Tęczy – Bilskiej, przebrani w bajkowe stroje, zaprezentowali część artystyczną, podczas której przekazali podstawowe zasady korzystania z biblioteki oraz obchodzenia się z książkami. Pod wodzą bajkowych bohaterów pierwszoklasiści śpiewająco zdali egzamin i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Następnie królowa Książka i król Czytelnik uroczyście pasowali uczniów na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia Pani Dyrektor Małgorzata Balicka wraz z Panią Wicedyrektor Agnieszką Chojnacką wręczyły uczniom dyplomy. Nie mogło również zabraknąć wspólnego śpiewania bajkowych hitów.