Pamiętamy…

„ Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” Ks. Jan Twardowski

15 grudnia 2019 r. przedstawiciele Uczniów, Rodziców i Nauczycieli uczestniczyli w uroczystościach poświęconych pamięci Teresy Grodzińskiej – sanitariuszki odznaczonej orderem Virtuti Mililtari.

O godzinie 10.00 przy pomniku Anioła Ciszy na cmentarzu przy ul. Limanowskiego spotkali się przedstawiciele rodziny i społeczności radomskiej. W asyście wojska i klas mundurowych przeszliśmy pod pomnik, gdzie władze miasta, przedstawiciele organizacji i szkół złożyły kwiaty i zapalili znicze. Następnie przeszliśmy do kościoła garnizonowego, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji historyka Adama Duszyka, zobaczyliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów III LO. Na zakończenie obchodów tego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Św.
Wracając do domu dzieliliśmy się naszymi wrażeniami z obchodów. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnych wydarzeniach i odkrywać kolejne karty z historii naszej Małej Ojczyzny.

Wszystkich zainteresowanych poznaniem faktów z życia Teresy Grodzińskiej zapraszamy do zapoznania się
z informacjami umieszczonymi na parterze naszej szkoły oraz stronie www.