ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE NA UCZNIA

13 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I połączone z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym doniosłym dniu, pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 27 w Radomiu przez swoich starszych kolegów oraz nauczycieli. Na widowni zasiedli licznie przybyli rodzice i bliscy bohaterów dnia. Swoją obecnością zaszczyciły nas również władze Radomia: zastępcy prezydenta Radomia: Pani Katarzyna Kalinowska i Pan Jerzy Zawodnik, dyrektorka Wydziału Edukacji – Pani Agnieszka Grabska, a także dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych – Pan Konrad Witkowski wraz z wicedyrektor Panią Agnieszką Paździor oraz proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu Ksiądz Piotr Woszczyk.

Uczniowie klas I i IV wraz z nauczycielami przygotowali pokaz artystyczny, który rozpoczął się brawurowym wykonaniem poloneza przez najmłodszych. Wielką niespodziankę sprawili nam uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Kwartet wokalny, przy wtórze instrumentów, wykonał dwa utwory, za które nagrodzono ich gromkimi brawami.

Następnie Pani Dyrektor, wielkim ołówkiem, oficjalnie pasowała każde dziecko na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 27. Na koniec wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, upamiętniające tę chwilę.

Nie mogło również zabraknąć podziękowań i życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły. Wielu z nich otrzymało z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Balickiej nagrody. Samorząd Uczniowski również przygotował słodkie upominki i miłe słowa dla każdego.

Pasowanie na ucznia to dla pierwszoklasistów  jeden z najważniejszych momentów związanych z  edukacją. Życzymy im samych sukcesów w nauce oraz beztroskich i owocnych lat, spędzonych w murach szkolnych.